1 Dywizja Pancerna (1st Polish Armoured Division)


1 Dywizja Pancerna (1st Polish Armoured Division) –jednostka pancerna Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w zasie II wojny światowej  (1942–1947).
Korzystając z możliwości wystawienia do gry Flames of War (1:100) Polskiej Dywizji Pancernej,  uczyniłem to korzystając z modeli Battlefront oraz Plastic Soldier.
Modele Plastic Soldier są smuklejsze i o wiele lepiej wyrzeźbione.

HQ- 2 shermany dowodzenia
Combat Platoons-3 Plutony Shermanów
Divisional Support Platoons - Anti-tank Plooton oraz w malowaniu Air Support (3x Hawker Typhoon)


"Achillesy" M10C17 pdr SP

Kilka zdjęć z pól bitew...


Comments

 1. Ładna kolekcja. Jakiego "zielonego" użyłeś jako koloru podstawowego? Ciekaw jestem czy trafiłeś na artykuł w Militariach XX dotyczący malowania 1. Dywizji: FOW - Malowanie i oznakowanie pojazdów 1.Polskiej DPanc. w latach 1944-45

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki wielkie! Bazowy zielony to Brown Violet z Vallejo Panzer serries.
   Na artykuł papierowy nie trafiłem, a grafiki z internetu swego czasu ściągnąłem:)

   Dodam BROTHERS AT WAR do listy blogów..

   Delete
  2. No tak mi się właśnie wydawało, bo "angielski" odcień był inny niż amerykański. Podaj mi swojego maila, bo na blogu nie mogę znaleźć to pomyślimy z tym artem. No i dodaj sobie okienko obserwatorów, by łatwo było dołączyć do Twojego bloga. Pozdr.

   Delete
  3. Ok wszystko już dodane. Email w "kontakcie". Do Amerykanów do 1:35 używam U.S. Dark Green- bardzo podobne do Brown Violet.

   Delete
  4. W podręczniku 'Overlord' znajdziesz informację, by brytyjskie czołgi malować farbką Russian Uniform (924) odpowiadającą kolorowi SCC No.15 Olive Drab. Brown Violet to zalecany przez Battlefront odpowiednik amerykańskiego Olive Drab i jego można stosować na pojazdach wyprodukowanych w USA, chociaż US Olive Drab jest jak najbardziej dostępny w palecie Model Color Vallejo (także jako podkład). Pojazdy wyprodukowane na wyspach (np. Cromwell) lub zmodyfikowane na wyspach (np. Fireflay) powinny być raczej pomalowane SSC No. 15, który jest trochę ciemniejszy i ma więcej brązowego pigmentu. Najlepiej jest to wyjaśnione w wyżej przywołanym artykule, do którego przeczytania zachęcam. Myślę, że uczynisz do z dużą przyjemnością. Pozdrawiam!

   Delete

Post a Comment