SAGA: Anglo-Saxon Thegns (1)

Samego systemu nie miałem okazji (jeszcze) przetestować, ale klimat mrocznych wieków jest tak niepowtarzalny i wciągający, iż  postanowiłem złożyć i pomalować kilka figurek z tego okresu.
Na początek pierwsza czwórka anglo-saskich panów.

The system itself did not have the opportunity (yet) to test, but the climate of the dark ages is so unique and addictive that I decided to assemble and paint a few figures from this period.
At the beginning - first four Anglo-Saxon Thegn.


W anglosaskiej Anglii, thegnami zwani byli lordowie, którzy otrzymywali ziemię bezpośrednio od króla w zamian za służbę wojskową w czasie wojny. Thegnowie mogli zasłużyć na swoje tytuły oraz ziemie albo mogli dziedziczyć je.

In Anglo-Saxon England, a thegn was a lord who held his land directly from the king in return for military service in time of war. Thegns could earn their titles and lands or inherit them.  

Osbert & Cedric

Edgar, the Ripper & Alfred
Edgar, the Ripper & Alfred

 Figurki Wargames Factory.

Comments

 1. Gratulacje Michał. Bardzo fajnie wyglądają, Kolczugi wyszły świetnie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękować:) Marzy mi się coś fantasy do pomalowania i pokończenia, ale niektóre historyczne leżą już stanowczo za długo:) Doba powinna mieć z 48h...

   Delete
  2. 48 godzinna doba :) O stary to byśmy w pracy siedzieli 24 godziny dziennie. U mnie też niektóre modele grzeją ławę od lat i czekają na swój moment chwały.

   Delete
 2. They look great, especially Cedric for me! Very nice job...

  ReplyDelete

Post a Comment