Classical Fantasy: Skaven


Postanowiłem rozpocząć mały cykl postów poświęconych malowaniu, dla czystej przyjemności, klasycznych figurek Fantasy z uniwersum Warhammera. Jest to mój wyraz bezsilności w związku z nowymi wzorami modeli GW.
W obecnej edycji Młotka podoba mi się chyba tylko kilka modeli Leśnych Elfów, reszta armii jest ZjePana.

I decided to start a small series of posts dedicated to painting, for the pure pleasure of classical figures of the universe of Warhammer Fantasy. This is my expression of powerlessness in relation to the new models GW models.
In the current edition of the Hammer like I probably only a few models of the Wood Elves, the rest of the armys are fucked up.


Krasnoludy? Niedoścignionym wzorem ( oprócz starych wzorów z lat 80-90) dla mnie była 6ed.
Piękne wzory Długobrodych czy plastikowych wojowników- stylizowanych na vikingowską modłe. Cudo-nie te obleśne figurki z obecnego boxu. Nie wspominając o Żyrokopterach czy Hammerersach.

Dwarfs? Unsurpassed (except old models from 80-90) for me was 6 ed.
Beautiful patterns Longbeards or plastic warriors-viking stylized. Miracle! -not those slimy figures of the current box. Not to mention the Gyrokopters or Hammerers...


Dark Elfy?- tak samo, 6 edycja rządziła. Egzekutorzy, Black Guardzi czy Cold Ony o wiele bardziej podobają mi się od obecnych figurek hołdującym 5 edycji.

Dark Elves? - Just 6 edition ruled!. Executors, Black Guard or Cold One's a lot I like more than  the current miniatures.

Wymieniać mógłbym długo:)
Dlatego też z przyjemnością wziąłem się za "renowację" skavena, którego malowałem 15 lat temu!
Może i wiele figurek z tego okresu jest nieco przerysowanych, garbatych i poplątanych- ale miały swój urok i były bardzo " fantasy". Mam do nich ogromny sentyment i najlepsze wspomnienia -z ciułaniem grosza do grosza, aby kupić figurkę za 8 zł ( tak, tak- kupowałem w sklepie na Warszawskich bielanach na bazarze figurki na sztuki- można było "wyjąć" z blistera czy boxa figurkę/figurki...

Pamiętacie figurkę Bretończyka za 17zł, abo box 8 klonów za 28zł??


I could replace long :)
It is therefore with pleasure I took to be a "renovation" Skaven, which I painted 15 years ago!
Maybe a lot of figures from this period is a bit exaggerated, uneven and tangled-but had its own charm and were very "fantasy". I have a huge fondness for them and the best memories.
Comments

 1. Świetnie pomalowany szczurek, brudny taki jak powinien być. Co do modeli to zapewne kwestia gustu ale masz rację stare modele miały coś w sobie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki :) Oczywiście, nie wszystko warto hejtować, kilka "nowych" modeli jest fajnych- np. Wild Riderzy (ale Siostry już mi nie podchodzą...) No, ale kwestia gustu:)

   Delete
 2. Brudny, futrzasty rozsiewacz zarazy ale taki właśnie Skaven powinien być. Z przodu widać pożółkły siekacz. Wniosek - ten typ na pewno zębów nie myje. Każdy imperialny dentysta zrobiłby mu śmiercionośną ekstrakcję. Michał Skaven wyszedł ci na 6 + jest świetnie pomalowany.

  ReplyDelete

Post a Comment