SAGA: Defenders of the Faith: Anglo-Saxon Earl

Nie ukrywam, iż bardzo dobrze maluję mi się Anglo-Sasów. Jest to z pewnością związane z bardzo dobrą jakością figurek Gripping Beast Plastic.
Tym razem Dowódca, wraz ze sztandarowym na jednej podstawce.
I must admit that I paint very well my Anglo-Saxons. This is certainly due to the very good quality of  Gripping Beast Plastic minis
This time the chieftain, with a standard berer on one base.


Earl – czyli, najstarszy i pierwotnie najwyższy brytyjski tytuł feudalny, następnie arystokratyczny. Samo słowo wywodzi się ze skandynawskiego jarla (pierwotnie znaczyło to po prostu człowiek możny, potężny, bogaty, później było tytułem wodzów drużyny zbrojnej, namiestników królewskich, zarządców prowincji. . Encyclopedia Britannica wywodzi ten tytuł również od starofrancuskiego eorl, oznaczającego szlachcica, wojownika. Wprowadzony w Anglii w XI w. po najeździe duńskim w miejsce wcześniej używanego tytułu Ealdormana. Kontynentalnym odpowiednikiem earla jest hrabia (tłumaczony w jęz. ang. jako count, counte).
An earl is a member of the nobility. The title is Anglo-Saxon, akin to the Scandinavian form jarl, and meant "chieftain", particularly a chieftain set to rule a territory in a king's stead. In Scandinavia, it became obsolete in the Middle Ages and was replaced with duke (hertig/hertug).Comments

 1. Podobają mi się te Twoje modele do Sagi. Muszę się bliżej zainteresować. Czy zasady są udostępniane w sieci gdzieś ? czy trzeba szukać sklepu z tym wszystkim ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zasady nie są dostepne online. Trzeba kupic podrecznik, ale warto bo jest bardzo fajnie wydany. Same zasady to troche taki uproszczony warhammer + kilka bardzo fajnych pomyslow. Robilem review podrecznika na swoim blogu niedawno :-)

   Delete
  2. Dokładnie jak Maniex powiedział. Jest jakiś problem z dostawą tych podręczników- ja już na odbiór czekam ho ho! Więc na razie kompletuję figurki, zaraz za tereny nie-fantasy sie wezmę i jakieś raporty postrzelam :)
   Myślę także nad systemem Lion Rampart- skirmish Ospreya, ale muszę przejrzeć czy dark age można złożyć:)
   Ale podobnie- podręcznik za 3 tyg. ma dojść...

   Delete
 2. Bardzo fajni sasi! Będę mieć inspirację do malowania swoich :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Maluj, maluj:) Ja ostatnio przeglądałem figurki do Crescent & Cross i strasznie mi się podoba Joannicka milicja na piechtę.

   Delete
 3. Outstanding miniatures!!!
  And amazing paint job. Congratulations :D

  ReplyDelete
 4. Bardzo fajny ten Twój earl. Plastikowe GB mają dość fajną rzeźbę jak widzę i są bardzo podobni do plastikowych Conquest Games (rzeźba nóg, kolczuga itp.).
  Bardzo mi się podobają Twoje hełmy. Widać, że to nie byle kto! Z chęcią przejechałbym po nich moimi Normanami ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki Bart! Muszę cię zapytać kiedyś (bo widziałem po grach w Lion Rampart jesteś) o frakcje dostęne w grze- mianowicie czy da się jakieś Dark Age rozgrywać czy tylko późniejsze średniowiecze.

   Delete
 5. Co tu pisać Michał. Po prostu są świetni :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki wielkie:) Jaki ładne rzeźby figurek, to i fajnie się maluje:)

   Delete
 6. Jesteś mistrzem malowania historyków :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. He he:) Dzięki, ale kolega Yori rządzi w tym temacie:)

   Delete
 7. O kurczaczki pieczone, ale smok! Aż sama nabrałam ochotę na malowanie takiej figurki.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękować waćpannie! To nic łatwiejszego, na allegro wchodzisz i za grosze masz:)

   Delete

Post a Comment