MoRdheim: BretonniansCześć wszystkim!
Dziś krótki przerywnik przed malowaniem kolejnego oddziału lekkiej jazdy z czasu Wojny Dwóch Róż.
Jakiś czas temu popełniłem kilka figurek z myślą o stworzeniu małej drużyny pod dowództwem Rycerza Graala. Użyłem do tego, co oczywiste, Bretońską jazdę od GW, oraz modele Sierżantów od Fireforge, które reprezentują zbrojnych z okresu XIII-XIV wieku.

Modele od Fireforge malowało się bardzo wdzięcznie, i muszę za czas jakiś jeszcze do nich wrócić w zawieszonym chwilowo projekcie Joannici.

A na razie zapraszam do Bretończyków. Niby fantasy, ale nie odbiegam na razie od głównego historycznego nurtu:)Hi everyone!
Today, a brief interlude before painting another unit of light cavalry from the time of the Wars of the Roses.

Some time ago I made a few figures in order to create a small team under the leadership of the Grail Knight. I used to, obviously, Bretonian cavalry from GW, and Sergeants of Fireforge, models that represent armed from thirteenth-fourteenth century.

Fireforge models depicted very gracefully, and I have for some time yet for them to get back into the draft Joannites- temporarily suspended.

In the meantime, I invite you to the Bretonnians. Kind of fantasy, but does not deviate far from the main historical trend :)
Comments

 1. Ouaouh, splendid details Michal and beautiful colors...gorgeous!

  ReplyDelete
 2. Świetni. Doskonałe kolory. Bardzo dobry freehand na niebieskim Bretończyku. Brawo!

  ReplyDelete
 3. Tarcze piękne. Michał chylę czoła.

  ReplyDelete
 4. Excellent work on these classic figures, Mike!

  ReplyDelete
 5. Jak mówisz - niby fantasy, ale bardzo historycznie :) Gdybym nie przeczytał, to bym nie ogarnął, że to GW ;) Udany i ten ultramarinowy, i ten wąsaty. Sierżanci też fajnie pasują.

  ReplyDelete
 6. Marvellous work Michał, you are the man!!! Congratulations!

  ReplyDelete
 7. Klasa ! Można sobie długo pooglądać:)

  ReplyDelete

Post a Comment