Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. IX - Kontrast (Skalowy)

Witajcie!
IX Mistrz Karnawału Koyoth, z arcyciekawej strony Shadow Grey zaprezentował majowy temat comiesięcznej zabawy- Kontrast.
Wedle autora:
" Świat wspomniany, jak powszechnie wiadomo, obfituje we wszelkiego rodzaju kontrasty, antytezy i przeciwstawienia. Jest biel i czerń. Woda i ogień. Mężczyzna i kobieta. Jin i Jang. Dobro i zło. Smerfy i Gargamel. Elektron i pozyton. Wojna i pokój. Materia i antymateria. Przykłady można mnożyć. Nie odkryję Ameryki pisząc, że kontrast jest też jednym z podstawowych sposobów na wyróżnienie i urozmaicenie figurki, modelu, czy dioramy. Nieważne, czy to kontrast barw, czy oświetlenia, czy wreszcie kontrast tkwiący gdzieś w tematyce, kontrast to tajna broń każdego figurkomalarza...."

Gwoli przypomnienia:
Figurkowy Karnawał Blogowy to inicjatywa zapoczątkowana w rodzimej blogosferze figurkowej przez Inkuba (znanego między innymi z bloga Wojna w miniaturze) i stanowiąca pewnego rodzaju wyzwanie rzucane gronu blogerów-figurkowców. Co miesiąc zmienia się gospodarz, który proponuje temat zabawy. Dotychczasowe edycje przedstawiały się następująco:

 1. Nasze początki figurkowo-bitewne (Inkub - Wojna w miniaturze)
 2. Ulubiona figurka (Gonzo Gorf - Black Grom Studio)
 3. Warsztat (Quidamcorvus - Danse Macabre)
 4. Motywacja (Maniex -Maniexite)
 5. Niedokończone opowieści (Skavenblight - Hakostwo)
 6. Samotne głowy (Anolecrab - Krypta Królów)
 7. Ars moriendi (Michał, czyli Ja:) - DwarfCrypt)
 8. Fifty Shades of Grey (Groan - Dziennik Groana)
A teraz przechodząc do mojego kontrastu.  Jak wszyscy odwiedzający zdążyli zauważyć jestem miłośnikiem figurek w skali 1:56 ( powszechnie zwane 28mm).
Co osobiście mnie dziwi, gdyż jako dziecko bawiłem się i malowałem ( ho, ho! mazałem farbą) setki figurek Airfixa w skali 1:72. Dlatego w ramach kontrastu chciałem przedstawić Szanownym odwiedzającym kilka figurek właśnie w 1:72 :)) Już zapomniałem, jakie to maleństwa ( co prawda jakiś rok temu pomalowałem kilka figurek polskich czołgistów od Ścibora , ale to heroic 1:72:) i jakie małe mają detale!

Zaprezentuję modele Zvezdy, pochodzące z różnych zestawów z okresu Feudalnej Japonii. Swego czasu miały posłużyć mi jako zamienniki do bardzo fajnego skirmisha Ronin.
Ostatecznie zdecydowałem się na figurki w skali 28mm, można obejrzeć je TU. O samym systemie będę chciał poświęcić oddzielny szereg wpisów, gdyż chcę powrócić do tego projektu :))

Do mojej bandy Bushi Buntai zrekrutowałem ( za czas jakiś pojawią się w wersji 28mm :):
Dwóch Samurajów- jeden z kataną, drugi z naginatą.
Najemny bohater- Ninja
Trzech Ashigaru z yumi (łukami)


oraz dla kontrastu moja drużyna Samurajów Koryu Buntai


is an initiative of polish miniatures bloggers.
It is based on a monthly challenges on various topics about miniatures.
This month's theme is -
Contrast 
My choice fell on minis in 1:72 scale - a rare view on my site. I show you some of Zvezda's feudal Japan Warriors. I also invite to see my Ronin's Koryu Buntai. I back to this project soon...:)


Comments

 1. Zdjęcie figurek w dwu różnych skalach rządzi - kudos za nietuzinkowe podejście do tematu :)

  ReplyDelete
 2. Czy mi się zdaje, czy w skali 1:72 proporcje wyglądają trochę inaczej? Fajny pomysł na kontrast :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Faktycznie, trochę to wygląda inaczej:) Dzięki za comment:)

   Delete
 3. Figurki wyglądają zacnie :) Zwłaszcza ten samuraj w niebieskiej koszuli. Mega fajny :)

  ReplyDelete
 4. Wow, te ludki w skali 1:72 miażdżą! Razem z Yorim jesteście moimi idolami. Więksi kuzyni też dają radę :-)

  ReplyDelete
 5. Obejrzałem sobie Twoich zvezdowych samujajów, i powiem szczerze, że mam poważne wątpliwości, czy pokazywać swoich, gdy już ich będę sukcesywnie kończył. Nie sądzę, żeby udało mi się zblizyć do Twojego poziomu. Ale właśnie dałeś mi motywację do wzięcia się za nich! Twoi wyglądają po prostu super! Wielki szacun!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki za przemiłe słowa,ale duuużo im brakuje do bycia super,ale trochę mam jeszcze ich to będę ćwiczył na 72ce.Choć na razie coś skośnookiego jeszcze w 28mm mi się marzy:)

   Delete

Post a Comment