Bolt Action: German: Eastern Front 1943-44: Heer Grenadier squad #2


Wir sind des Geyers schwarzer Haufen

Willkommen Besucher!

On the eastern front there is no way out, and the war is still going on!

19th Panzer Division, forced into a tactical retreat by the advancing Soviets defends tenaciously, and in rural and forest landscapes is virtually invisible. One shot, one red ...
 

Yes, I dreamed a little and tried to curse the reality, but the truth is that not the entire length of the withdrawing of the eastern front and in every period of the war the Nazis struggle situation was bad and very bad. 
Today, the next two grenadiers of Artizan Designs, who will complete a small detachment of finished soldiers to Bolt Action system.. 
Assisted thm a team of snipers from Warlord Games. And to be honest, it's my favorite unit- in terms of performance and the climate shooter. 
I invite you to watch and to "repeat of the history of 19th Panzer Division".


19th Panzer Division,
Formed an order dated November 1, 1940, after reforming 19th Infantry Division. Initially stationed in Germany, going into the 11 Army.
In June 1941, in preparation for the attack on the USSR incorporated into the 3 Group Panzer Army Group "Center". He takes part in the fighting on the eastern front middle section of the December 1942.

In January 1943 he moved to the southern sector of the Eastern Front, initially part of the Army Group "Don" and later the Army Group "South".
In July 1943, consisting of 4 Panzer Army takes part in the Battle of Kursk fighting in the Belgorod region, where bear heavy losses. Then the fighting in the Ukraine near Kiev, Zhitomir, Kamieniec Podolski. In July 1944, withdrawn from the front line and addressed to the Netherlands, but already in 1944 re-directed to the eastern front.

In August 1944, part of the 9th Army and take part in the fighting in the Warsaw area. He takes part in the fighting for a foothold Warka-Magnuszew and in the Battle of Studzianki, some of its troops took part in the suppression of the Warsaw Uprising.
For outstanding situated in the fight against the Polish insurgents divisional commander Hans Källner receives Oak Leaves with Swords to the Iron Cross.In November 1944, back to odwodu OKH in Reg. Piast - Klwaty, bugle, Janiszów, berth headquarters in Radomu, where he was to begin January offensive in 1945.

In February 1945, he addressed to Silesia, where he takes part in the fighting in the composition of the 17 Army, in the area of ​​Nysa and Otmuchów. Then withdraws to Moravia, where he surrendered in May 1945.


Willkommen Besucher!

Na froncie wschodnim nie ma przebacz i wojna trwa nadal! 
19 Dywizja Pancerna, zmuszona do taktycznego odwrotu przez nacierającymi Sowietami broni się wytrwale, a w wiejsko-leśnych krajobrazach jest praktycznie niewidoczna. Jeden strzał- jeden czerwony...

Tak, rozmarzyłem się trochę i próbowałem zaklinać rzeczywistość, choć prawda jest taka, że nie na całej długości wycofującego się frontu wschodniego i nie w każdym okresie wojennych zmagań sytuacja nazistów była zła i bardzo zła.
Dziś kolejnych dwóch grenadierów od Artizan Designs, którzy dopełnią mały oddział skończonych żołnierzy do gry Bolt Action.
Asystuje im drużyna snajperów od Warlord Games. I powiem szczerze, że to mój ulubiony oddział- pod względem wykonania oraz tego klimatu strzelców wyborowych.
Zapraszam zatem do oglądania i do "powtórki z historii 19 Dywizji Pancernej".

19 Dywizja Pancerna, sformowana rozkazem z dnia 1 listopada 1940 roku po przeformowaniu 19 Dywizji Piechoty. Początkowo stacjonowała na terenie Niemiec, wchodząc w skład 11 Armii.
W czerwcu 1941 roku w ramach przygotowań do ataku na ZSRR włączona w skład 3 Grupy Pancernej Grupy Armii „Środek”. Bierze udział w walkach na środkowym odcinku frontu wschodniego do grudnia 1942 roku.

W styczniu 1943 roku przesunięta na południowy odcinek frontu wschodniego, początkowo wchodzi w skład Grupy Armii „Don”, a później Grupy Armii „Południe”. W lipcu 1943 roku w składzie 4 Armii Pancernej bierze udział w bitwie na Łuku Kurskim walcząc w rejonie Biełgorodu, gdzie ponosi ciężkie straty. Następnie walczy na terenie Ukrainy pod Kijowem, Żytomierzem, Kamieńcem Podolskim. W lipcu 1944 roku wycofana z linii frontu i skierowana do Holandii, lecz już w sierpniu 1944 roku ponownie skierowana na front wschodni.

W sierpniu 1944 roku wchodzi w skład 9 Armii i bierze udział w walkach w rejonie Warszawy. Bierze udział w walkach o przyczółek warecko-magnuszewski i w bitwie pod Studziankami, niektóre jej pododdziały wzięły udział w tłumieniu powstania warszawskiego. Za wybitne zasługi położone w walce z polskimi powstańcami dowódca dywizji Hans Källner otrzymuje Dębowe Liście z Mieczami do Żelaznego Krzyża.

W listopadzie 1944 roku wycofana do odwodu OKH w rej. Piastów - Klwaty, Dabrówka, Janiszów, z miejscem postoju sztabu w Radomiu, gdzie znajdowała się do rozpoczęcia ofensywy styczniowej w 1945 roku.

W lutym 1945 roku skierowana na Śląsk, gdzie bierze udział w walkach w składzie 17 Armii, w rejonie Nysy i Otmuchowa. Następnie wycofuje się na Morawy, gdzie kapituluje w maju 1945 roku. 

Comments

 1. Rewelacyjni. Muszę się przyjrzeć figurkom od Artizana jako zamiennikom dla Warlorda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki:)
   Wiele wzorów ma Artizan ładniejszych, choć nowe wzory od Warlorda, plastiki i metale są już o wiele lepsze od ich wcześniejszych dokonań:)

   Delete
  2. Obczaj jeszcze to :) http://www.westwindproductions.co.uk/index.php?route=product/category&path=76_156

   Delete
  3. A tak też widziałem od WW, akurat Niemców nie mam od nich ale kilku Japończyków tak i jestem zadowolony. Jest w czym wybierać:)

   Delete
 2. If only I had half your dedication! You do some stunning work Michal and it's a true inspiration

  ReplyDelete
  Replies
  1. oh, thank You very much Russ for a kind words!

   Delete
 3. Ładne figurki, malowanie cudo, tylko soundtrack nie pod tą dywizję ;)

  ReplyDelete
 4. Baaaardzo mi się podobają, zresztą tak jak poprzednia ekipa.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się; ). Będzie więcej. W przygotowaniu następna piątka i ciężki karabin maszynowy :)

   Delete
 5. Absolutely beautiful Michal!

  ReplyDelete
 6. They are seriously impressive Michał, well done Sir.

  ReplyDelete
 7. Very nice paint-job ! fantastic work !
  Greetings

  ReplyDelete
 8. Zdrowe chłopaki! Faszyści jak się patrzy :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. może i jakiś pół Włoch się trafi ;-)

   Delete
  2. Ja pierwotnie miałem robić Włochów zanim zdecydowałem się na Afrika Korps. Może kiedyś wrócę jednak do tego tematu :-)

   Delete
 9. Grenadierzy Trzeciej Rzeszy trzymają się dobrze. Malowanie jak zawsze ładne, Planujesz zasilić szeregi niemiaszków dodatkowymi figsami?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na razie mam pomalowany oddział weteranów, odział grenadierów, snajperów, panzerschrek i miotacz. Do pomalowania czeka oddział, grupa dowodzenia i karabin ciężki. Do tego planuje jakiś transport i panzer IV.

   Delete
 10. Snajper to podstawa w BA i w szczególności z obserwatorem. Kosztują mało, ale są nieocenioną pomocą. Twoi wyszli znakomicie. Bardzo podoba mi się wykonanie kamuflażu. No to czekam na następne figurki ;)

  ReplyDelete
 11. Splendid painting, Michael! The snipers are my favorite.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank You very much Monty!
   The snipers are my favorite too :)

   Delete
 12. Jak zwykle świetna robota - szczególnie kamuflaż mi się podoba =)

  ReplyDelete
 13. Excellent work! Really well done on the camo.

  ReplyDelete

Post a Comment